سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ارائه خدمات تخصصی کلیک ویو (QlikView)

مرجع پلیمر در بازار ایران: زلزله‌های مداوم در ژاپن به یکی از پدید‌ه‌های همیشگی این کشور تبدیل شده است. رخدادی که مهندسان را به فکر طراحی سازه‌های جدید از جمله استفاده از پلیمر های سبک در ساخت خانه، انداخته است.

 

 

 

ترکیب ساختار گنبدی و پلیمر های سبک

ساخت خانه‌های امن، یکی از راهکارهای جدیدی است که در این حوزه انجام گرفته است. گنبدهایی یکپارچه که از سطح زمین و بر روی میلگرد‌های عمود داخل حلقه‌ها ساخته می‌شود. در ساخت این سازه‌های ماژولار مصالحی سبک چون پلی استایرن ( پلیمر بسیار سبک و مقاوم ) استفاده شده است. وزن هر قطعه در حدود 80 کیلوگرم است و خانه تنها در عرض 3 روز ساخته می‌شود.

مهندسان سه ویژگی ضد زلزله بودن، دوستی با محیط زیست و ارزان بودن را مشخصه اصلی  این خانه‌ها می‌دانند، ضمن اینکه بنا بر خاصیت ماژولار بودن، صاحب خانه می‌تواند طبق سلیقه‌اش، قطعات مختلفی را سفارش داده و خانه‌ای با معماری شخصی داشته باشد.

به گفته سازندگان، این خانه‌های مقاوم از صاحبانشان در برابر زلزله، طوفان، آتش‌، بادهای قوی و سیل به خوبی محافظت کرده و  پیوند خوبی با حوزه‌های دیگر دارند، ضمن اینکه در این خانه‌ها میزان  اتلاف انرژی به کمترین حد خود رسیده است.

ویدئوی زیر از روستای دیدنی آسو گرفته شده که با ساختارهای گفته شده، مامن خوبی برای ژاپنی‌هاست.

منبع: باشکاه خبرنگاران جوان

نوشته استفاده از پلیمر های سبک، راهکاری جدید برای ساخت خانه های مقاوم در برابر زلزله اولین بار در پلیم پارت : مرجع پلیمر در بازار ایران پدیدار شد.


ارسال شده در توسط پیام ندایی